מפקח בנייה

ניהול ופיקוח בנייה מוודא באופן מוחלט שהבית שאותו בונים מתנהל לפי סטנדרטיים מקצועיים וחשובים בתחום הבניה. מפקח הבניה עובר שלב אחר שלב על מנת לראות שאותו מבנה תואם למפרט הטכני שהוצע מראש וכן עומד בתקציב וכמובן בלוחות הזמנים שנקבעו. בכדי שהבית העתידי יהיה תקין חשוב למצוא מפקח בניה מקצועי שמתמחה בתחומי בניה רחבים כך שיש לו את הכלים המקצועיים להתנהלות יציבה ונכונה של הבניה.

תפקידיו של מפקח הבניה הם רבים ומגוונים: הכנת מכרזים והפצתם לקבלני העבודה המיועדים. הקפדה על סטנדרט בניה גבוהה, פיקוח והתמדה בלתי פוסקת עבור חומרי הגלם השונים בעבודת הבנייה. ביצוע תוכניות עבודה ובניה לפי תקנים המעוגנים בחוק. שיתוף פעולה מלא עם קבלני משנה בתחומי בניה שונים , חשמל, אינסטלציה, מסגרות, נגרות , איטום ועוד. בקרת תקציב על כל שלבי עבודת הבניה ומעקב צמוד אחר הוצאות שוטפות. פיקוח מלא על וילות וחיזוק מבנים קיימים פרויקט תמ”א 38.

בכל אותם תפקידים אלו מפקח הבניה משתף ומעדכן את הלקוח בכל שלב והתקדמות פרויקט הבניה שלו . באם קיימות תקלות, בעיות או כל דבר חריג אותו מפקח הבניה מעדכן ומורה לו מה התקלה וכמובן מביא לפתרונה באופן מיידי. מפקח הבניה צריך לעבוד באופן מסודר המאפשר לו ניהול מקצועי ונכון של מעקב הבניה, בכל שלב הבניה לבדוק האם הוא מתנהל כראוי ולתעד הכל באופן מסודר כדי שבמקרה של תקלה או התעוררות בעיה מסוימת תהיה האפשרות לתקן ובכך לחסוך כאב ראש גדול.

מדובר על תפקיד חשוב ביותר שבלעדיו לא ניתן לבצע עבודות בנייה שונות, ולכן כאשר מחפשים מפקח בניה איכותי ומקצועי יש לבדוק היטב מה הפרויקטים שהוא פיקח עליהם, האם יש המלצות כאלו ואחרות על אותו מפקח בניה. עלויות שונות, פירוט כל השלבים המיועדים לבניה ועוד.

מפקח הבניה מאפשר כניסה חלקה לבית החדש שלכם, אותו מפקח בניה צריך שיהיה לו את היכולת לעבוד בו זמנית עם מספר נותני שירות, קבלנים, חשמלאים, עובדי אינסטלציה, מתקינים ועוד. הוא צריך לוודא שכל אחד עושה את עבודתו במקצועיות ולעמוד ביעדים הנדרשים. בחירה נכונה של מפקח בנייה יכולה להיות החלטה כבירה מאוד המאפשרת בניה איכותית, מקצועית טובה שסוללת את הדרך לבית החלומות שלכם.

אל תתפשרו בתחום פיקוח הבניה מכיוון שמדובר בתחום חשוב מאוד ולעיתים הוא מעט יקר אבל בהחלט נותן לכם ולמשפחתכם רוגע ושלווה בכך שאתם יודעים שאתם נמצאים בידיים טובות ובטוחות.

 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן