סוגי חלונות

סוגי חלונות

גם אם אתם נעזרים בשירותי מפקח בניה, חשוב שתדעו כי תכנון ובניית ביית פרטי הינה פרויקט מורכב. על מנת לבצעו על הצד הטוב ביותר נדרשים ידע מקצועי והבנה בתחומים רבים, החל ביציקות בטון, דרך אינסטלציה וחשמל ועד לבניית מטבחים. בתוך כך, אחד התחומים שיש לתת עליהם את הדעת בעת פיקוח בנייה, תכנון וביצוע הפרויקט הינו בחירת חלונות לבית. למעשה, חלונות הינם מוצרים יקרים שנבדלים זה מזה בתכונותיהם, איכותם, עמידותם, אטימותם ועיצוביהם, מה שעשוי להתבטא לא רק במוצר עצמו אלא גם באופן התקנתו.

קריטריונים לבחירת חלונות

בימינו חלונות מהווים לא רק פריט פרקטי אלא גם מוצר אסטטי המשפיע על עיצוב הבית וחזותו הפנימית והחיצונית. בחירת החלונות מבוצעת לרוב כבר בשלב התכנון האדריכלי, ומיושמת על ידי איש מקצוע שעליו משגיח מפקח בניה. הבחירה עצמה מושפעת מתקציב הבניה, עיצוב הבית וגודל המפתחים המבוקשים בהתאם למידת הפרטיות ולכמות האור והאוויר המבוקשות. כמו כן, בעת בחירת חלון יש להתחשב באופן פתיחתו, תוספת של צילונים ותריסים, ובעיקר בהתאמת סוג מסגרת הפרופיל לחלון.

חלון בלגי

כל מפקח בניה רציני יוכל לומר לכם שחלון בלגי הינו חלון מעוצב בעל חזות יוקרתית ואיכותית, העשוי מפרופיל צר יחסית שמקנה לחלל תחושה אוורירית וקלילה. חלונות אלו מוצעים בשלל גוונים ומעניקים גמישות גבוהה באופן חלוקות המשנה בין חלקיהם הנפתחים למקובעים, כאשר גמישות החלוקה מאפשרת לשלב זכוכיות שונות עבור כל מקטע. חשוב לדעת שכיום חלונות בלגיים מוצעים בשני סוגי פרופילים – ברזל או אלומיניום.

חלון בלגי מברזל

זהו למעשה החלון הבלגי המקורי שנחשב ליותר יוקרתי וגם יותר יקר מפרופיל האלומיניום, ומוסכם כי הוא מעניק לחלל חזות ייחודית ומרשימה. חלונות אלו גם נחשבים למאוד חזקים והם עשויים מפרופיל ברזל מגולוון שעובר צביעה בתנור, אותה יש לחדש בכל 6 שנים בממוצע. בנוסף, יש לציין כי חלונות בלגים מברזל מוצעים רק עם פתיחת ציר.

חלון בלגי מאלומיניום

זהו חלון מפרופילי אלומיניום המותקן בשלבי הסיום של הפרויקט תחת פיקוח בניה. מדובר במוצר בעל חזות דומה לזו של חלון בלגי מברזל, אם כי היא פחות מרשימה וגם עלותו זולה יותר בהשוואה לחלונות בלגים מברזל. מאידך, חלונות אלומיניום נחשבים ליותר עמידים בפני מים ופגעי מזג אוויר, אינם מחלידים והינם בעלי רמת אטימות גבוהה. כמו כן, הם פשוטים לבנייה והתקנה, אין צורך לתחזק אותם והם ניחנים בעמידות גבוהה לאורך זמן ללא בלאי או שינוי צורה. יש לציין חלונות אלו מוצעים עם פתיחת ציר וגם פתיחת קיפ, ומשתלבים מצוין עם תריסי גלילה חשמליים.

חלון אלומיניום רגיל

חלון אלומיניום רגיל עשוי מפרופיל אלומיניום במידות סטנדרטיות, ומוצע בשוק במחירים זולים יחסית. מדובר בחלונות אמינים מאוד בעלי תכונות דומות לאלו של חלון בלגי מאלומיניום, אך בהשוואה אליו הינם בעלי חזות יותר פשוטה ומגושמת. יש לציין כי חלונות אלומיניום רגילים מוצעים בכל סוג של פתיחה, אך הם מוגבלים באפשרויות חלוקת המשנה שלהם, ולכן כדאי לשקול את רכישתם ביחד עם אדריכל או מפקח בנייה.

חלון קיפ

את החלונות ניתן לסווג לא רק לפי סוג הפרופיל אלא גם על פי אופן פתיחתם. בתוך כך, אחד המוצרים המבוקשים בשוק הינו חלון בעל פתיחת קיפ, המספק פרטיות לחדר בנוסף על אוורורו. חלון זה משמש בעיקר לחדרי אמבטיה ושירותים, אך גם לחדרים אחרים בבית כמו מטבח או חדר השינה. החלונות נפתחים מחלקם העליון בעזרתו של ציר אנכי הממוקם בתחתית, וכמו כן קיימים בימינו חלונות דריי קיפ המשלבים פתיחה אנכית ופתיחה מהצד.

בחירת סוג חלון לבית

כאמור, השוק המקומי מציע מגוון רחב של סוגי חלונות בעלי תכונות שונות. לכן, את בחירת החלונות לבית חשוב לבצע לאור התייעצות עם אנשי מקצוע ובהתאם לרצונות וצרכי הבונים. יתר על כן, מומלץ לשכור שירותי פיקוח בניה רציניים לפרויקט, שבין היתר יקפידו על התקנת החלונות באופן נכון, מדויק ואטום.

Contact

צור קשר

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם
050-810-1200
Lior@Liorgal.co.il
ריינס 8, ראשון לציון 75260
א'-ה': 08:00-19:00 | ו': 09:00-13:00

    עקבו אחרינו